KRAJOWA IZBA GOSPODARCZA PRZYZNAŁA NAM NAGRODĘ
Innovatica 2013
w kategorii
"innowacyjne rozwiązania"
za grzejnik elektryczny
"NOGEN"


dowiedz się więcej ->
  • grzejniki-nogen_1
  • grzejniki_nogen_3

 

 

Grzejniki elektryczne NOGEN

 

Elektryczny system grzewczy NOGEN to nowa generacja grzejników elektrycznych konwektorowych o obniżonym zużyciu energii elektrycznej i większej wydajności cieplnej w porównaniu do tradycyjnych grzejników wodnych, olejowych czy kumulacyjnych.


Grzejnik NOGEN to efekt długoletnich, żmudnych badań, doświadczeń i starań dwóch konstruktorów ze Słupska: Pana Tadeusza Żurawskiego-głównego konstruktora i zarazem pomysłodawcy systemu oraz Pana Tadeusza Tatarzyńskiego. Wspólny wysiłek obu konstruktorów, innowacyjne rozwiązania techniczne, a także niespotykana nigdzie indziej wydajność grzewcza konstrukcji sprawiły, iż URZĄD PATENTOWY RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ przyznał wynalazkowi PATENT nr 195568.

 

Grzejnik doskonale nadaje się do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych, biurowych oraz handlowo- usługowych. Wbudowany programator komputerowy, który umożliwia ciągły monitoring kosztów ogrzewania sprawia, iż system grzewczy NOGEN jest bardzo chętnie wykorzystywany w ośrodkach wczasowych i domkach letniskowych przeznaczonych na wynajem. Samodzielne wpisywanie stawki za zużyty kilowat – więcej informacji znajdziecie Państwo w zakładce sterowanie.

 

Budowa i sposób ogrzewania podobne są do tzw. grzejników centralnego ogrzewania. Źródłem ciepła są jednak spirale grzejne umieszczone wewnątrz radiatora. Przekazywanie ciepła z grzejnika do otoczenia następuje głównie poprzez konwekcję, co wpływa na skuteczniejsze wymieszanie powietrza i jednolita temperaturę w całym pomieszczeniu. Opatentowane rozwiązania techniczne sprawiają, iż radiator znajdujący się wewnątrz grzejnika mimo niewielkich wymiarów zewnętrznych ma bardzo dużą powierzchnie grzewczą, a jego temperatura w zależności od modelu może dochodzić nawet do 250 ºC

 

Rodzaj grzejnika MOC Pow. radiatora w m kw Temperatura radiatora
Olejowy panelowy 1500 ok. 1,0 50-60°C
Olejowy żeberkowy 2500 ok. 1,5 50-60°C
NOGEN 28 600 ok. 2,5 90-115°C
NOGEN 48 1000 ok. 2,5 120-130°C
NOGEN 48 2000 ok. 2,5 215-230°C

 

Bezwątpienia kolejnym atutem systemu NOGEN jest łatwość i niezależność regulacji temperatur  w różnych pomieszczeniach. Grzejnik NOGEN dokonuje pomiaru temperatury pomieszczenia w jakim jest zainstalowany i w razie potrzeby podnosi ją do wartości, na jaką zostanie zaprogramowany.

 

Konstrukcja w całości łącznie z obudową wykonana jest z aluminium – materiału zapewniającego bardzo długą żywotność grzejnika. Dbałość o każdy detal produktu oraz staranne procedury odbioru jakościowego znajdują odzwierciedlenie w okresach gwarancyjnych produktu. Całość konstrukcji (zarówno elementy wewnętrzne jak i zewnętrzne) objęta jest 10 letnią gwarancją producenta, na elementy elektroniczne udzielamy zaś 2 letniej gwarancji.